Overall Results after Round:3

Class:(SC 1/10 - 4WD)
Position Name Laps Time Best
Round
1 Tomas Foltynek 7 5m10.199 1
2 Grzegorz Piotrowski 7 5m14.263 2
3 Robert Gorg 6 5m24.555 3

Class:(Monster Truck 1:8 IC)
Position Name Laps Time Best
Round
1 Adam Riman 7 5m07.295 1
2 Honza Kubatý 7 5m13.037 3
3 Michal Pupík 7 5m21.144 3
4 David Suchomel 7 5m31.225 1
5 David Riman 7 5m31.330 1
6 Lukáš Riman 7 5m40.572 2
7 Marek Kubala 7 5m44.128 1
8 Filip Suchomel 6 5m14.543 2
9 Honzík Pupík 6 5m24.040 3
10 Jakub Krchnak 6 5m39.118 3
11 Martin Vrana 6 5m59.139 3
12 Terezka Kubata 4 5m48.708 3

Class:(Buggy 1:8 IC)
Position Name Laps Time Best
Round
1 Radim Kolek 8 5m05.712 2
2 Ondrej Kulhanek 8 5m09.516 2
3 Jaroslav Valder 8 5m11.305 1
4 Stefan Lutka 8 5m15.424 1
5 Aleš Rajdus 8 5m18.939 3
6 Petr Olišar Zabijak 8 5m22.031 1
7 Michal Dyrek 8 5m22.500 3
8 Lukasz Dyrek 8 5m24.615 3
9 Martin Rytír 8 5m26.487 3
10 Ernest Tamas 8 5m35.125 1
11 Aleš Bidovský 7 5m06.547 1
12 Dan Prasil 7 5m12.429 3
13 Agnan Nicolas 7 5m15.074 1
14 Matheo Agnan 7 5m20.324 3
15 Michal Težky 7 5m25.611 3
16 Krystof Prasil 7 5m35.465 2
17 Adrina Blasik 3 3m30.025 1
18 Fanánek Stodola 2 1m35.161 3

Class:(Elektro 1/10 4WD)
Position Name Laps Time Best
Round
1 Ales Bidovsky 8 5m07.733 1
2 Radim Kolek 8 5m16.635 1
3 Jakub Vicha 8 5m40.570 3
4 Petr Rodina 7 4m57.203 3
5 Adam Celarek 7 5m03.967 3
6 Adam Riman 7 5m04.397 1
7 Sebastian Minar 7 5m05.473 2
8 Daniel Martinek 7 5m15.203 2
9 Rene Kolek 7 5m22.942 2
10 Pavel Cervenka 7 5m25.737 1
11 Jan Koziel 7 5m27.279 1
12 Lucka Miculkova 7 5m32.266 2
13 Jiri Minar 7 5m46.038 1
14 Jan Celarek 6 5m00.301 2
15 Karel Kucera 6 5m05.172 2
16 Michal Težky 6 5m11.633 3
17 Dominik Libosvar 6 5m18.600 3
18 Patrik Kreis 6 5m26.737 2
19 Lukas Vicha 6 5m32.751 3
20 Kamil Koziel 6 5m33.543 1
21 Filip Suchomel 6 5m40.636 1
22 Lukáš Kubicek 6 5m43.748 1
23 Magomed Guseynov 6 5m48.364 3
24 Tobias Minar 6 6m01.255 2
25 Hanicka Stodolová 5 5m06.434 3
26 David Kubicek 5 5m48.065 1
27 Fananek Stodola ml. 2 2m07.529 1

Class:(Elektro 1/8 Buggy A)
Position Name Laps Time Best
Round
1 Aleš Bidovský 9 5m27.673 1
2 Marek Schiller 9 5m31.568 1
3 Ondra Kulhanek 8 5m04.744 1
4 Jaroslav Valder 8 5m11.190 3
5 Stefan Lutka 8 5m13.343 2
6 Lukasz Dyrek 8 5m14.224 1
7 Martin Rytir 8 5m21.050 1
8 Michal Dyrek 8 5m21.696 1
9 Martin Benicek 8 5m23.959 2
10 Václav Krizak 8 5m29.091 2
11 Krystof Prasil 8 5m29.505 2
12 Tomas Foltynek 8 5m33.077 3
13 Mikolaj Wysocki 8 5m35.533 3
14 Aleš Trojka 8 5m40.658 3
15 Grzegorz Piotrowski 8 5m42.978 2
16 Rene Kolek 7 5m06.425 1
17 Robin Hromada 7 5m13.695 3
18 Adrian Blasik 7 5m17.930 1
19 Michal Rajdus 7 5m19.525 1
20 Michal Pupik 7 5m24.186 1
21 Karel Kucera 6 5m06.289 1
22 Robert Gorg 6 5m27.510 1

Class:(SC 1/10 - 2WD)
Position Name Laps Time Best
Round
1 Petr Rodina 7 5m30.516 2
2 Pavel Cervenka 7 5m34.405 3
3 Martin Matuska 7 5m35.461 2
4 Adam Celárek 6 5m03.416 2
5 Aleš Svoboda 6 5m08.030 2
6 Jan Celarek 6 5m55.053 2
7 Fanous Stodola 6 5m55.978 3


Results generated by LAPS FREE - www.rctiming.com