Overall Results after Round:3

Class:(SC 1/10 - 4WD)
Position Name Laps Time Best
Round
1 Petr Rodina 8 5m38.240 3
2 Radim Siska 8 5m41.435 1
3 Daniel Martinek 7 5m07.689 3
4 Honza Kubaty 7 5m17.960 1
5 Michal Jindra 7 5m22.543 1
6 Jiri Vancura 7 5m27.764 2
7 Kuba Grabiec 5 5m39.656 3
8 Jan Knapek 3 3m18.735 1

Class:(Monster Truck 1:8 IC)
Position Name Laps Time Best
Round
1 Daniel Martinek 8 5m39.192 3
2 Lukáš Miculka 7 5m03.066 2
3 Martin Raška 7 5m06.736 3
4 Adam Riman 7 5m12.054 1
5 David Riman 7 5m19.670 3
6 David Suchomel 7 5m20.030 3
7 Libor Valouch 7 5m24.137 2
8 Honza Kubatý 7 5m31.694 3
9 Antonin Vetchy ml. 7 5m32.159 2
10 Jan Šmehlík 7 5m44.631 2
11 Lukas Milko 6 5m04.043 3
12 Antonin Polivka ml. 6 5m09.734 3
13 Antonin Vetchy st. 6 5m10.633 2
14 Filip Suchomel 5 5m03.596 3

Class:(Buggy 1:8 IC)
Position Name Laps Time Best
Round
1 Aleš Bidovský 8 5m13.473 3
2 Ondrej Kulhanek 8 5m15.144 2
3 Fanánek Stodola 8 5m16.992 3
4 Lukáš Somodi 8 5m18.464 1
5 Jaroslav Valder 8 5m18.679 3
6 Ernest Tamas 8 5m21.001 2
7 David Matysik 8 5m25.512 1
8 Martin Benicek 8 5m25.585 3
9 Jakub Mader 8 5m27.524 3
10 Petr Sedlacek 8 5m34.667 1
11 Krystof Prasil 7 5m08.928 3
12 Antonin Polivka st. 7 5m13.395 1
13 Dan Prasil 7 5m16.435 1
14 David Trulley 7 5m40.932 3
15 Petr Chrástecký 6 5m17.970 1
16 Radim Novak 6 5m27.672 2
17 Tomáš Kastovsky 5 5m32.694 1

Class:(Elektro 1/10 4WD)
Position Name Laps Time Best
Round
1 Ondrej Vícha 8 5m27.238 2
2 Ludek Szostek 8 5m33.515 2
3 Martin Raska 8 5m38.870 3
4 Radim Hruška 7 5m01.284 2
5 Petr Rodina 7 5m07.002 3
6 Adam Celarek 7 5m25.606 3
7 Dominik Višvader 7 5m37.895 3
8 Fanous Stodola 7 5m50.569 2
9 Dominik Kubala 6 5m00.190 3
10 Michal Jindra 6 5m04.162 1
11 Jan Celarek 6 5m06.680 3
12 Patrik Kreis 6 5m08.452 1
13 Lucka Miculkova 6 5m19.412 3
14 Radim Kolek 6 5m19.453 2
15 Hana Stodolová 6 5m37.451 3
16 Rene Kolek 6 5m40.740 2
17 Marek Kubala 4 5m18.027 2

Class:(Elektro 1/8 OffRoad)
Position Name Laps Time Best
Round
1 Roman Pudich 8 5m09.665 3
2 Radim Šiška 8 5m18.207 2
3 Aleš Bidovský 8 5m21.520 2
4 Lukáš Bulka 8 5m24.065 3
5 Tony Hybler 8 5m27.152 2
6 Jaroslav Valder 8 5m30.007 1
7 Martin Benicek 8 5m38.090 3
8 Zdenek Jahoda 7 5m04.135 3
9 Jiri Vancura 7 5m07.800 2
10 Kubik Hybler 6 5m45.564 1
11 Jonas Bulka 5 5m39.016 1

Class:(SC 1/10 - 2WD)
Position Name Laps Time Best
Round
1 Pavel Cervenka 7 5m40.726 3
2 Dominik Višvader 6 5m12.695 2
3 Alena Sluciakova 5 5m08.791 2
4 Martin Kudela 5 5m25.258 2


Results generated by LAPS FREE - www.rctiming.com