Overall Results after Round:3

Class:(SC 1/10 - 4WD)
Position Name Laps Time Best
Round
1 Tomas Foltynek 7 5m01.181 3
2 Jakub Sokol 7 5m06.028 3
3 Grzegorz Piotrowski 7 5m17.075 2
4 Hubert Gola 7 5m22.987 1
5 Daniel Kurka 7 5m23.523 2
6 Robert Gorg 6 5m03.253 2

Class:(Monster Truck 1:8 IC)
Position Name Laps Time Best
Round
1 Adam Riman 8 5m22.398 3
2 Daniel Martinek 8 5m30.732 3
3 Honza Kubatý 7 5m02.169 2
4 Marek Kubala 7 5m25.352 2
5 Michal Pupík 7 5m27.371 3
6 David Riman 7 5m28.836 1
7 Filip Suchomel 7 5m36.326 2
8 Grzegorz Piotrowski 7 5m39.498 3
9 Lukas Sehnal 7 5m44.186 3
10 Dan Kurka 6 5m21.249 2
11 Jakub Krchnak 6 5m24.621 1
12 Lukáš Riman 6 5m35.355 2
13 Honzík Pupík 6 5m41.048 3

Class:(Buggy 1:8 IC)
Position Name Laps Time Best
Round
1 Ondrej Kulhanek 9 5m34.569 3
2 Jiri Kubanek 8 5m05.164 3
3 Radim Kolek 8 5m05.835 2
4 Aleš Bidovský 8 5m06.278 3
5 Robert Bittner Jun. 8 5m07.482 3
6 Jaroslav Valder 8 5m08.052 2
7 Marek Cisek 8 5m09.202 2
8 Michal Dyrek 8 5m11.469 2
9 Petr Sedlacek 8 5m26.193 2
10 Ernest Tamas 8 5m27.612 3
11 Petr Olišar 8 5m30.577 3
12 Lukasz Dyrek 8 5m35.288 2
13 Dan Prasil 8 5m38.686 2
14 Krystof Prasil 8 5m42.734 2
15 Fanánek Stodola 7 5m02.265 3
16 Agnan Nicolas 7 5m07.764 1
17 Vladimír Nancevsky 7 5m22.154 2
18 Michal Težky 7 5m27.804 3
19 Robert Bittner ST 7 5m41.059 2

Class:(Elektro 1/10 4WD)
Position Name Laps Time Best
Round
1 Radim Kolek 8 5m22.964 1
2 Daniel Martinek 8 5m26.094 2
3 Sebastian Minar 7 5m02.353 2
4 Petr Rodina 7 5m05.387 3
5 Adam Celarek 7 5m12.851 3
6 Rene Kolek 7 5m19.240 3
7 Patrik Kreis 7 5m32.686 2
8 Tomas Pecena 7 5m37.050 3
9 Jiri Minar 7 5m37.234 3
10 Lucka Miculkova 7 5m43.496 2
11 Jan Celarek 6 5m03.770 3
12 Karel Kucera 6 5m05.607 2
13 Michal Težky 6 5m09.391 1
14 Fanan Stodola st 6 5m11.347 3
15 Lukáš Kubicek 6 5m45.524 1
16 Fananek Stodola ml. 5 4m59.864 3
17 Tobias Minar 5 5m08.420 3
18 David Kubicek 4 4m47.329 3

Class:(Elektro 1/8 Buggy A)
Position Name Laps Time Best
Round
1 Aleš Bidovský 9 5m18.712 3
2 Marek Schiller 9 5m23.547 1
3 David Krizak 9 5m27.372 3
4 Václav Krizak 8 5m07.804 2
5 Jaroslav Valder 8 5m08.664 2
6 Michal Dyrek 8 5m16.478 1
7 Tony Hybler 8 5m20.127 2
8 Mikolaj Wysocki 8 5m25.460 2
9 Robert Bittner ml. 8 5m28.500 2
10 Kubik Hybler 8 5m28.767 2
11 Krystof Prasil 8 5m31.865 2
12 Rene Kolek 8 5m31.985 3
13 Tomas Foltynek 8 5m32.536 3
14 Lukasz Dyrek 8 5m38.954 2
15 Jakub Sokol 7 5m01.761 3
16 Adrian Blasik 7 5m06.935 2
17 Vladimir Nacevsky 7 5m15.790 1
18 Karel Kucera 7 5m28.352 2
19 Robert Gorg 7 5m40.271 3
20 Matheo Agnan 6 5m42.141 1

Class:(Elektro 1/10 4WD - B)
Position Name Laps Time Best
Round

Class:(SC 1/10 - 2WD)
Position Name Laps Time Best
Round
1 Pavel Cervenka 7 5m14.368 3
2 Martin Matuska 7 5m23.848 3
3 Petr Rodina 7 5m27.672 1
4 Hubert Gola 7 5m44.946 2
5 Team Celárek 4 3m27.828 1


Results generated by LAPS FREE - www.rctiming.com