Napsali o nás... 

 

Šestý závod RC buggyn ve Skřipově

Počasí vyšlo na 100%, sice po ránu bylo chladno a proto hned po ránu a pak ještě během dne byl horký čaj a to zdarma. Ale jakmile vykouklo sluníčko, bylo fajn.V noci od 20 hod do 4 hodin pršelo, ale trať byla suchá. Skřipovští kluci ji proti dešti přikryli igelitovými plachtami. Takže žádné bahýnko, pro jistotu byla trať ráno posypaná i pilinami.

V přihláškách celkem přes 60 závodníků, ale prezentace nám ukázala 47 přihlášených do čtyř kategorií.

1:8 IC buggy 16 závodníků, 1:8 E buggy + truggy 6 závodníků, 1:8 +1:10 monstertruck (IC+E) 11 závodníků, l:10 E buggy 14 závodníků – tato kategorie se zde jela druhým rokem.

Myslím si, že mnohé kluby by mohly Skřipovu závidět účast závodníků na jejich závodech.

Čím to je? Je to jednoduché. Úzký výbor či vedení je zárukou fungování jakéhokoliv klubu. Víťa a Jirka Kubánkovi, Ernest Tamáš, tito tři vymýšlí a uskutečňují jejich plány a pohodu pro závodníky. Jakub Vícha za časomírou, Míša Kubánková pokladník a spolu s Pavlou Kubánkovou i v bufetě. To že mají zhruba 20 členů? To jsou jen členové, platí příspěvek a mají snížené startovné a o nic se nestarají. Žádné brigády. Některým, kteří jezdí republiku, vyřídí pořadatelé i licenci. Mohu říci, že kdyby jejich výbor byl 26-ti členný, nikdy by se na ničem nedohodli. Znám to ze své vlastní zkušenosti. Máme také klub a výbor je tříčlenný, i když máme také pár závodníků jako členy. Navíc neplatí žádné poplatky a mají snížené startovné.

Jak jsem již řekl, trať je vždy perfektně připravená, bufet šlape na  100%, WC v areálu, místa v prostoru areálu tratě je dostatek i pro většinu aut. Za časomírou sedí „profík“ Jakub Vícha. Nespornou výhodou je i to, že je tu obchod s náhradními díly. Ne sice na kde co, ale mají 1:8 XRAY, AGAMA a 1:10 LRP. Pokud máte jinou značku auta, jsou ochotni a schopni požadovanou věc rychle sehnat.

Pojďme k závodům. Jakmile skončila rozprava, ujal se slova ještě David Konečný a poděkoval jménem všech závodníků Jakubovi Víchovi, který sedí celou sezónu za časomírou a předal mu krabici s dortem ve tvaru pneu.

1:8 a 1:10 Monstertruck

Zde jezdí skupina závodník, kteří se za celou sezónu dobře znají a mají nezbrojeno. Potěšitelná je v této kategorii účast tří mladých závodníků do 15 let. Takže tato kategorie určitě nezahyne. Chvályhodné od pořadatele bylo i to, že tito žáci byli navíc odměněni poháry, někteří brali dokonce dva poháry!

 1. Říman David
 2. Mičulka Lukáš, žák
 3. Raška Martin
 4. Martínek Daniel
 5. Pupík Michal

Další kategorií, která se jezdí ve Skřipově, je 1:8 E buggy a E truggy. Tu jelo 9 závodníků a je vidět, že i elektro buggy či truggy  se zde mají čile k světu.

 1. Feketevizi Roland, SK
 2. Polívka Antonín st.
 3. Konečný David
 4. Šiška Radim
 5. Bulka Lukáš

Šestnáct závodníků přihlášených do 1:8 IC buggy svědčí o popularitě skřipovské trati. Zde se pro změnu navíc odměňují první tři závodníci nad 40 let.

 1. Kulhánek Ondřej
 2. Kubánek Vít
 3. Kubánek Jiří
 4. Tamáš Ernest
 5. Olišar Petr

Závodníci nad 40 let:

 1. Tamáš Ernest
 2. Hybler Tony
 3. Prášil Dan

Musím se přiznat, že jsem se „modlil“, aby v B finále dojeli všichni, abych nemusel manželce mechanikovat třicetiminutové finále. Po dvou kolech odstoupil M. Beníček (motor), v desáté minutě opravoval P.Olišar, po několika minutách (kdy jsem byl už na prášky) opět nastoupil a jako poslední postoupil do finále. Manželka jela pomalu, opatrně, všechny pouštěla a tím se jí zahlcoval palivem motor a párkrát i chcípl. Ale i toto byl pro ni úspěch!

Kategorii 1:10 E buggy jsem si nechal na konec. Prezentovalo se nás 14! Půlka žáků (do 15 let), my dva důchodci a zbytek 15-40 let.

Finále A: Finále B:

 1. Mader Jakub                                                  1. Scherzyna Jan
 2. Satinský Patrik                                              2. Čeládek Jan
 3. Jedlička Tomáš                                              3. Scherzyna Daniel
 4. Mader Radim
 5. Čeládek Adam
 6. Raška Martin
 7. Stodola Fanán

Tady bylo navíc odměněno poháry prvních 5 žáků.

Protože to dnes byl poslední závod sezóny, bylo i celkové vyhodnocení. A zde máte vypsané ty, kteří brali poháry.

Monstertruck 1:8

 1. Říman David, JK Cars Team Skřipov
 2. Mičulka Lukáš, junior,
 3. Raška Martin
 4. Vetchý Antonín ml., junior, JK Cars Team Skřipov
 5. Milko Lukáš, Krnov
 6. Vetchý Antonín st., JK Cars Team Skřipov
 7. Říman Martin, JK Cars Team Skřipov
 8. Polívka Antonín ml., junior, Carclan
 9. Maryška Tomáš,
 10. Martínek Daniel, JK Cars Team Skřipov

E-buggy, E-truggy 1:8

1.   Matysík David,

2.   Konečný David, Savage.cz

3.   Bulka Lukáš, junior, JK Cars Team Skřipov

4.   Polívka Antonín st., Carclan

5.   Ungr Radomír,

E 1:10 buggy

1.  Mader Jakub, junior, JK Cars Team Skřipov

2.  Satinský Radim, Schumacherteam

3.  Raška Martin,

4.  Celárek Adam, junior, JK Cars Team Skřipov

5.  Stodola Fanán, RC auta Vizovice

6.  Celárek Jan, JK Cars Team Skřipov

7.  Chládek Daniel, junior, JK Cars Team Skřipov

8.  Stodolová Hana, RC auta Vizovice

9.  Kreis Patrik, junior, JK Cars Team Skřipov

10.Scherzyna Jan, JK Cars Team Skřipov

1:8 IC buggy

 1. Kubánek Vít, JK Cars Team Skřipov
 2. Kulhánek Ondřej, JK Cars Team Skřipov
 3. Kubánek Jiří, JK Cars Team Skřipov
 4. Tamáš Ernest, JK Cars Team Skřipov
 5. Olišar Petr, JK Cars Team Skřipov
 6. Prášil Dan, JK Cars Team Skřipov
 7. Prášil Kryštof, JK Cars Team Skřipov
 8. Bulawa Jiří, JK Cars Team Skřipov
 9. Tížek Hynek, JK Cars Team Skřipov
 10. Hybler Tony, JK Cars Team Skřipov

Navíc ve všech kategorií byli vyhlášeni ti první, kteří získali i velký putovní pohár Mistra Moravy a Slezska. Je to novinka, vítězové všech předešlých ročníků na pohár budou dopsáni. Tento den skřipovský organizátor rozdal celkem 72 pohárů!!!

Každý odměněný pohárem dostal ještě fidorku nebo starší plechovku piva.

Za letošní sezónu se skřipovského RChobbyracing cupu zúčastnilo 88 závodníků a 43 z nich mělo odjeto tři a více závodů. 5 – 6 závodů odjelo celkem 28 závodníků. Toto určitě svědčí o popularitě těchto závodů. Jezdí se tu i mezinárodně, neb nechybí závodníci ze Slovenska. Jede se tu i jeden závod MČR s hojnou účastí.

A co se jezdí? V buggynách 1:8IC podvozky XRAY, Agama, Losi a motory převážně Precirotate. V monstertrucích převážně značky Traxxas a E-Revo. Kat. 1:8 buggy+truggy LOSI a Mugen. V kat. buggy 1:10E je to Durango, Schumacher, Caster, ale ze všeho nejvíc je od značky LRP!!! LRPéčko je totiž levné a jsou na něho i dostupné ND. Od příštího roku se buggy 1:10E (pokud bude zájem) pojedou i zadokolky. První vlaštovky byly k vidění již toho dne ve Skřipově a to podvozky PROKEN S1 od motorářské firmy PRECIROTATE. (Je v nabídce RChobbyracingu).

Tak a toto by bylo pro tento již 9. ročník vše. Nechť tento článek slouží jako poděkování za práci těm, co pro nás závody dělají.

P.S. První závod skřipovských buggyn 1:8IC se pojede v roce 2013 někdy na přelomu ledna až února v motokárové hale v Havířově jako vloni. Zatím se neví termín, proto sledujte zprávy na RChobbyracingu Skřipov

Článek ze dne:19.10.2012

Autor článku: Fanán Stodola


 

Dvoudenní závod RChobbyracing open ve Skřipově

Od pondělka sledujeme předpovědi počasí, středa a čtvrtek ukazují na sobotu déšť. Náš mladý  jede už v pátek. Já s manželkou jedeme až v sobotu ráno. Hrozba pršení se do puntíku vyplnila. Déšť se táhnul od Liberce po celé severní hranici přes Ostravu až na Slovensko – minimálně by mělo pršet do 12-13 hodiny a předpokládal jsem, že konec deště spadne trochu k jihu a Skřipov už mine a půjde přes Vizovice. Mýlil jsem se. Pršet přestalo kolem půl páté.

No a my, co jsme se sjeli na závody, jsme se dobře bavili i přes ten déšť. Skřipovský organizátor totiž sehnal velký bílý stan 10 x 4 metry s okny. Ve stanu bylo nainstalováno i topení, takže dobrá prozíravost.Dokonce zde byla i videoprojekce pro ukrácení času hlavně pro ty mladé a ještě mladší. Pro ty starší i trocha nostalgie a vzpomínek na všechny předcházející ročníky. Pro děti i kreslené filmy. Tady skřipovští opět zabodovali.

Další pozitivní věcí bylo, že nikdo nereptal, nenadával na počasí. Měli jsme dost času si promluvit s kamarády, protože při jednodenním závodě tolik času není. Organizátor v týdnu navezl k trati jemný makadam. Diváci v jejich prostoru a i my jezdci jsme neťapali v blátě. Prostě super. Jakmile přestalo pršet, skřipovští kluci odkudsi dovezli staré koberce, roztáhli je po trati a zbytek vysypali pilinami, aby se trať vysoušela pro případné „sranda závody“, které toto dvoudenní klání vždy doprovází.

Jenže nikdo svůj model nechtěl zablátit, aby nemusel v noci auto čistit. Tak Víťa Kubánek obětoval svůj tréninkový model. Protože nebylo pro závody dvojic druhé auto, jel se závod tříčlenných družstev, každý jezdec odjel jedno kolo s průjezdem boxovou uličkou a to vše na čas. Další závod byl závod žen a závod mechaniků. Všichni zúčastnění i ti přihlížející si užili dostatek srandy. V soutěži žen a mechaniků nejel nikdo, kdo má svůj závodní model. Zde jeli naprostí amatéři, kteří jeli s modelem poprvé (p.Matysíková) nebo podruhé pan Borgula. Nutno podotknout, že model Vítě Kubánka jel spolehlivě, jen on sám model dotankovával a buggyna nebyla ani zablácená. Odměněni byli první až třetí závodníci a navíc ti nejvěrnější, co zde doteď zůstali, byli losováni o elektro buggy v RTR-ku Twister 2wd od LRP, tuto vyhrál Petr Olišar. Pak se podávala tradiční grilovaná uzená kýta.

Takže takto vypadala propršená sobota ve Skřipově.

A neděle? Vstávám ráno poměrně brzy. Je podmračené, ale podle všech možných předpovědí by pršet nemělo celý den. Uvařím si kafe, abych se „nastartoval“ a ostatní, kteří tu včera nebyli nebo jeli spát domů či do kempů, se sjíždějí a začíná ten „závodní mumraj“. Většina z nás je od včerejška zaregistrována, takže máme klid.

Při rozpravě nás prezident klubu Víťa Kubánek informoval, že zemřel jeden z prvních členů jejich klubu Michal Kutač z Val.Meziříčí, který prohrál svůj souboj se zákeřnou nemocí ve věku 20 let. Jeho památka byla uctěna minutou ticha. Tento závod byl věnován jeho památce.

Protože chci tímto článkem oslovit širokou veřejnost i na masters stránkách, uvedu malou statistiku. Přes internet se přihlásilo celkem 57 závodníků. Dnešní prezentace ukázala o trochu nižší stav:

Buggy 1:8IC 15 závodníků, buggy elektro 1:8 7 závodníků, monter truck 1:8 IC-E 8 závodníků, elektro 1:10 15 závodníků.

Kategorie 1:10 elektro dle modelů:

Schumacher 2x Satinský Patrik a Raška Martin

Durango       1x Mader Jakub

Asso             1x Jindra Michal

No name       1x Štěpán Petr – toto je prvních pět!

Další Caster SK10 2x Celárek Adam a Jan

a nejoblíbenější značka LTP 8x,   motory a regulátory ve většině případů Robitronic!!!

Celkový počet závodníků 46, což je na dvoudenní závod slušný počet.

Nemám čas sledovat závody (mám na starosti 3 auta), abych přiblížil dění na trati všech kategorií, většinou okrajově hodnotím našeho Fanyho v 1:8 bugy IC a věnuji se převážně buggynám elektro 1:10.

Náš Fany jel finále  a tam skončil jedenáctý! Událostí dnešního závodu byla účast první ženy v kat. 1:8 buggy IC ve startovním poli ve Skřipově! Kdo jiný by to mohl být jiný, než moje manželka. Agamu jsme měli i se zaběhnutým motorem PR. Agamu jsme koupili již vloni i s motorem. Všechno ostatní jsme měli z mého účinkování v truggynách. Či-li máme i náhr. motor GRP 3,5ccm. Byl jsem sice proti tomu, aby jela i velkou buggynu. Ne že by ji rozbila, ale že jí ji rozbijí ostatní. V osmičkových buggynách se na sem tam nějakou tu ránu nehledí. No a na první závod jela skvěle.V semifinále se jelo na 20 minut, ale ani jí nepřišlo,že jezdí tak dlouhou dobu. Skončila sice poslední, ale buggynu dovezla do cíle celou! A o to tady přece šlo. Navíc má dušu v péří, neboť v B finále ujezdila 3. místo a tím byla na bedně. Zajímavostí tohoto finále B, které se jelo na 5 minut, bylo to, že nebyli po trati nasazovači, ale buggyny jezdcům nasazovali jejich mechanici. Světe div se! Oni nebourali po celých pět minut. Jenom my jsme nemohli nastartovat přechlastaný motor, takže ztráta kol byla velká.

Buggyny 1:8 elektro jsem nesledoval. Mrkněte do výsl.listin i těch starších, abyste si udělali obrázek a měli porovnání. To samé udělejte prosím i v kategorii monster truck. Tady podotýkám, že Jakub Mader jel s nimi dle regulí se spalovací truggy a mezi nimi ujezdil druhé místo.

Ale pojďme na tu naši hlavní kategorii – 1:10 buggy E.

Někde výše jsem uvedl složení startovního pole dle značek. Je jasné, které podvozky zde kralují a které jedou druhé housle. Nedá se tu hovořit o druhých houslích, ale Castery a LRPéčka nejsou o nic horší než nadupané Duranga a Šumachery. Jde o to, že ten, kdo chce začít jezdit toto měřítko, tak šáhne po LRPéčku z finančního hlediska. Za Durango v KITu mám 4 LRPéčka v KITu. Ve Skřipově při závodech má RCHobbyracing krabici ND a tuningu, což je velká výhoda. Tak proto se ty LRPéčka tak rozmáhají. A i ND jsou poměrně levné. Duranga a Šumachery si kupují profíci, kteří už umí jezdit, vyznají se v tlačenici startovního pole. LRPéčka jezdí ve Skřipově začátečníci, kteří získávají závodnické ostruhy. Až si zvyknou plně závodit a překousnou první neúspěchy, tak těmto profíkům budou za chvíli taky šlapat na paty.

Rozjížďky A a B na 3 x 5 minut. Jedu ve skupině s manželkou. Věřím si, že pojedu finále A a ona B. Finálovky jedu v Ačku ze šesté pozice. Za mnou ještě 2 závodníci.  Béčko jede v sedmi. Což je taky dobře. Celkově jsem obsadil šesté místo. S mým umístěním ve start.poli vím, že mám ještě dost velké rezervy a ty nejsou v technice, ale „hlava a ruce“, které tady rozhodují. Toto vám řekne každý, kdo jezdí RC auta delší dobu.

Do konce sezóny zbývají ještě tři závody a já pevně věřím, že se mezi tu silnou pětku dostanu.

Pozitivní věc u LRPéčka: přední CVD kardany jsou měkké, zohýbají se! Já mám tyto již zesílené o 0,6 mm či-li je po ohýbání. Mají stejné obj.číslo jako ty staré a stejnou cenu jako ty dřívější. Či-li není to žádný tuning!

Co říci na závěr? I přes propršenou sobotu se závod vyvedl. Neslyšel jsem, že by někdo reptal či dokonce nadával. Ani David Konečný, který byl přihlášený do tří kategorií, a nedojel ani jednu! Mohu mu doporučit jako desítkovou buggynu s klidným svědomím LRPéčko a bude mít alespoň jeden zaručený úspěch!

Tak a za tři týdny opět ve Skřipově!

P.S. fotky jsou na stránkách pořadatele jkcarsteam.com

Článek ze dne:21.08.2012

Autor článku:Fanán Stodola